Wśród spraw, które najbardziej zaprzątają głowy przedsiębiorców, te dotyczące podatków na pewno znajdują się w czołówce. Organy takie jak urząd skarbowy i ZUS wzbudzają duży respekt i lęk. Nic dziwnego, ponieważ nieprawidłowe rozliczenie podatku lub pominięcie jakiegoś ważnego terminu może generować poważne w skutkach konsekwencje. Aby uniknąć tego typu błędów i zadbać o prawidłowość dokumentacji firmy, warto korzystać z usług doświadczonego doradcy podatkowego. Do jego obowiązków należy nie tylko rozliczenie podatku, ale również szereg innych działań pozwalających firmie funkcjonować w sposób optymalnie efektywny, a jednocześnie skrupulatnie przestrzegać obowiązujących przepisów prawa.

 

Rozliczenia podatkowe i ZUS ( w tym doradztwo podatkowe) może objąć następujące kwestie:

 

 • podatki rozliczane na podstawie prowadzonych ksiąg,
 • deklaracje i informacje podatkowe,
 • raporty i deklaracje dla celów ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych,
 • korekty składanych przez podatników deklaracji i informacji,
 • roczne zeznania podatkowe, w tym rozliczenia z przychodów uzyskiwanych za granicą,
 • roczne zeznania dla podatników objętych zryczałtowanym podatkiem dochodowym dla osób prawnych, dla działalności gospodarczej,
 • zeznania od dochodów zbycia nieruchomości,
 • podatek od czynności cywilnoprawnych,
 • zeznania dla celów podatkowych od spadków i darowizn (w tym w przypadku zwolnienia od tego podatku),
 • deklaracje dla podatku od towarów i usług (VAT) – zarówno w przypadku rozliczeń miesięcznych, jak i kwartalnych,
 • informacje podsumowujące dla celów VAT.

 

Podatki - Gliwice

 

Chcą mieć Państwo pewność, że każde rozliczenie podatku przez Waszą firmę przebiegnie bez najmniejszych problemów? Najlepiej zdać się na fachowców. Wynajmując zewnętrzną firmę, taką jak nasza, można otrzymać niezbędną pomoc – w sposób kompleksowy i profesjonalny. Jednocześnie takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż zatrudnienie dodatkowego pracownika lub stworzenie działu odpowiedzialnego za rozliczenia.

 

Warto pamiętać, że deklaracje i zeznania wywołują istotne dla podatnika skutki. Przede wszystkim jest to obowiązek zapłaty podatku (w szczególnych przypadkach może to być nadpłata, a wtedy podatnik otrzyma zwrot).

 

Deklaracje i zeznania zawierające informacje niezgodne ze stanem faktycznym mogą grozić odpowiedzialnością karną!

 

Dlatego do spraw podatkowych warto podejść ze stuprocentową powagą. Nie mają Państwo czasu lub ochoty, by samodzielnie zgłębiać tajniki zawiłych przepisów? Zapraszamy do nas! Pomagamy nie tylko przedsiębiorcom z miast takich jak Gliwice i Katowice, ale również firmom zlokalizowanym w innych zakątkach kraju, a nawet za granicą (także w języku angielskim). Wykonamy za Państwa rozliczenie podatku i zadbamy o to, by w dokumentacji nie pojawił się żaden błąd. Zapraszamy!